CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC
Part Number
Manufactures
Micro Crystal AG
Description
CRYSTAL 100.0000KHZ 9PF SMD
Data sheet
CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
Comments
    CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesCM8V
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    Ratings-
    Frequency100 kHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance9pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±100ppm
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhms