CO4605-125.000-EXT-TR
CO4605-125.000-EXT-TR
Part Number
CO4605-125.000-EXT-TR
Manufactures
Raltron Electronics
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CO4605-125.000-EXT-TR.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
CO4605-125.000-EXT-TR
Comments
    CO4605-125.000-EXT-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesCO46
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency125 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)45mA