CPPC5-A7BP-68.0TS
CPPC5-A7BP-68.0TS
Part Number
CPPC5-A7BP-68.0TS
Description
XTAL OSC XO 68.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPC5-A7BP-68.0TS.pdf
Delivery Services
CPPC5-A7BP-68.0TS
Comments
    CPPC5-A7BP-68.0TS Specifications
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency68 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)45mA