CPPC5LT-A7BR-48.0TS
CPPC5LT-A7BR-48.0TS
Part Number
CPPC5LT-A7BR-48.0TS
Manufactures
Cardinal Components Inc.
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPC5LT-A7BR-48.0TS.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
CPPC5LT-A7BR-48.0TS
Comments
    CPPC5LT-A7BR-48.0TS Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPP
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency48 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)25mA