CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Part Number
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Description
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD.pdf
Delivery Services
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Comments
    CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD Specifications
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency7.3728 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)25mA