CPPC7-A7B6-32.0TS
CPPC7-A7B6-32.0TS
Part Number
CPPC7-A7B6-32.0TS
Manufactures
Cardinal Components Inc.
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPC7-A7B6-32.0TS.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
CPPC7-A7B6-32.0TS
Comments
    CPPC7-A7B6-32.0TS Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPP
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency32 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)45mA