CPPC7-A7BP-33.333TS
CPPC7-A7BP-33.333TS
Part Number
CPPC7-A7BP-33.333TS
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPC7-A7BP-33.333TS.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
CPPC7-A7BP-33.333TS
Comments
    CPPC7-A7BP-33.333TS Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPP
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency33.333 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)45mA