CPPC7LZ-A7BP-66.0PD
CPPC7LZ-A7BP-66.0PD
Part Number
CPPC7LZ-A7BP-66.0PD
Description
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPC7LZ-A7BP-66.0PD.pdf
Delivery Services
CPPC7LZ-A7BP-66.0PD
Comments
    CPPC7LZ-A7BP-66.0PD Specifications
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency66 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)25mA