CPPDC1-B6-24.0/32.0
CPPDC1-B6-24.0/32.0
Part Number
CPPDC1-B6-24.0/32.0
Description
XTAL OSC XO 5V 14DIP MODULE
Data sheet
CPPDC1-B6-24.0/32.0.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
CPPDC1-B6-24.0/32.0
Comments
    CPPDC1-B6-24.0/32.0 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPPD
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.200" (5.08mm)
    OutputCMOS
    Ratings-
    Function-
    Part StatusActive
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case14-DIP Module, 4 Leads
    Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±100ppm
    Frequency - Output 124MHz, 32MHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)45mA