CPPE7-A7BR-120.0
CPPE7-A7BR-120.0
Part Number
CPPE7-A7BR-120.0
Description
XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVPECL
Data sheet
CPPE7-A7BR-120.0.pdf
Delivery Services
CPPE7-A7BR-120.0
Comments
    CPPE7-A7BR-120.0 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesCPPE7
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency120 MHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)100mA