CPPFXC5LZ-A7BR-50.0TS
CPPFXC5LZ-A7BR-50.0TS
Part Number
CPPFXC5LZ-A7BR-50.0TS
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPFXC5LZ-A7BR-50.0TS.pdf
Delivery Services
CPPFXC5LZ-A7BR-50.0TS
Comments
    CPPFXC5LZ-A7BR-50.0TS Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPPFX
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)25mA