CPPLC7L-BP-200.0TS
CPPLC7L-BP-200.0TS
Part Number
CPPLC7L-BP-200.0TS
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPLC7L-BP-200.0TS.pdf
Delivery Services
CPPLC7L-BP-200.0TS
Comments
    CPPLC7L-BP-200.0TS Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPPL
    FunctionEnable/Disable
    Frequency200 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)25mA