CPPLC7LT-BR-48.0TS
CPPLC7LT-BR-48.0TS
Part Number
CPPLC7LT-BR-48.0TS
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
CPPLC7LT-BR-48.0TS.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
CPPLC7LT-BR-48.0TS
Comments
    CPPLC7LT-BR-48.0TS Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFIPO™ CPPL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency48 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)25mA