CWX813-025.0M
CWX813-025.0M
Part Number
CWX813-025.0M
Manufactures
Connor Winfield
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Data sheet
CWX813-025.0M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
CWX813-025.0M
Comments
    CWX813-025.0M Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesCWX813
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)30mA