DA-034-12-02-00-00
DA-034-12-02-00-00
Part Number
DA-034-12-02-00-00
Manufactures
Laird Thermal Systems, Inc.
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 34W
Data sheet
DA-034-12-02-00-00.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
DA-034-12-02-00-00
Comments
    DA-034-12-02-00-00 Specifications
    SeriesPowerCool
    RoHSRoHS
    Weight1.1 lbs (499.0 g)
    Current2.6 A
    Voltage12 V
    Part StatusActive
    Fan LocationWarm Side
    Power - Input31 W
    Power - Cooling34 W
    Heat Transfer TypeDirect to Air
    Dimensions - Overall100mm L x 80mm W x 72mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 46°C