DA-034-24-02-00-00
DA-034-24-02-00-00
Part Number
DA-034-24-02-00-00
Manufactures
Laird Thermal Systems, Inc.
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 34W
Data sheet
DA-034-24-02-00-00.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
DA-034-24-02-00-00
Comments
    DA-034-24-02-00-00 Specifications
    SeriesPowerCool
    RoHSRoHS
    Weight0.992 lb (449.96 g)
    Current1.9 A
    Voltage24 V
    Part StatusActive
    Fan LocationWarm Side
    Power - Input46 W
    Power - Cooling34 W
    Heat Transfer TypeDirect to Air
    Dimensions - Overall100mm L x 80mm W x 78.4mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 46°C