DA-135-24-02-00-00
DA-135-24-02-00-00
Part Number
DA-135-24-02-00-00
Manufactures
Laird Thermal Systems, Inc.
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 135W
Data sheet
DA-135-24-02-00-00.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
DA-135-24-02-00-00
Comments
    DA-135-24-02-00-00 Specifications
    SeriesPowerCool
    RoHSRoHS
    Weight6.4 lbs (2.9 kg)
    Current6.9 A
    Voltage24 V
    Part StatusActive
    Fan LocationWarm Side
    Power - Input166 W
    Power - Cooling135 W
    Heat Transfer TypeDirect to Air
    Dimensions - Overall300mm L x 152mm W x 94mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 42°C