DE2B3KH681KN3A
DE2B3KH681KN3A
Part Number
DE2B3KH681KN3A
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL
Data sheet
DE2B3KH681KN3A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DE2B3KH681KN3A
Comments
    DE2B3KH681KN3A Specifications
    Part Status Obsolete
    Capacitance 680pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient B
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Features High Voltage
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)