DE2E3KH102MN3A
DE2E3KH102MN3A
Part Number
DE2E3KH102MN3A
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
Data sheet
DE2E3KH102MN3A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DE2E3KH102MN3A
Comments
    DE2E3KH102MN3A Specifications
    Part Status Obsolete
    Capacitance 1000pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient E
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Features High Voltage
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)