DEBB33F332KB3B
DEBB33F332KB3B
Part Number
DEBB33F332KB3B
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 3300PF 3.15KV RADIAL
Data sheet
DEBB33F332KB3B.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DEBB33F332KB3B
Comments
    DEBB33F332KB3B Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 3300pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
    Temperature Coefficient B
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)