DEBB33F332KN7A
DEBB33F332KN7A
Part Number
DEBB33F332KN7A
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 3300PF 3.15KV RADIAL
Data sheet
DEBB33F332KN7A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DEBB33F332KN7A
Comments
    DEBB33F332KN7A Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 3300pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
    Temperature Coefficient B
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)