DEBE33A222ZA2B
DEBE33A222ZA2B
Part Number
DEBE33A222ZA2B
Description
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL
Data sheet
DEBE33A222ZA2B.pdf
Delivery Services
DEBE33A222ZA2B
Comments
    DEBE33A222ZA2B Specifications
    Part Status Obsolete
    Capacitance 2200pF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient E
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)