DEBE33D103ZB3B
DEBE33D103ZB3B
Part Number
DEBE33D103ZB3B
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Data sheet
DEBE33D103ZB3B.pdf
Delivery Services
DEBE33D103ZB3B
Comments
    DEBE33D103ZB3B Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 10000pF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient E
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)