DEHR33D222KB3B
DEHR33D222KB3B
Part Number
DEHR33D222KB3B
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Data sheet
DEHR33D222KB3B.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DEHR33D222KB3B
Comments
    DEHR33D222KB3B Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 2200pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient R
    Operating Temperature -25°C ~ 125°C
    Features High Voltage, Low Dissipation Factor
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)