DEHR33D392KB4B
DEHR33D392KB4B
Part Number
DEHR33D392KB4B
Description
CAP CER 3900PF 2KV RADIAL
Data sheet
DEHR33D392KB4B.pdf
Delivery Services
DEHR33D392KB4B
Comments
    DEHR33D392KB4B Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 3900pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient R
    Operating Temperature -25°C ~ 125°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)