DEHR33F152KN7A
DEHR33F152KN7A
Part Number
DEHR33F152KN7A
Description
CAP CER 1500PF 3.15KV RADIAL
Data sheet
DEHR33F152KN7A.pdf
Delivery Services
DEHR33F152KN7A
Comments
    DEHR33F152KN7A Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 1500pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
    Temperature Coefficient R
    Operating Temperature -25°C ~ 125°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)