DEHR33F182KN7A
DEHR33F182KN7A
Part Number
DEHR33F182KN7A
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 1800PF 3.15KV RADIAL
Data sheet
DEHR33F182KN7A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DEHR33F182KN7A
Comments
    DEHR33F182KN7A Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 1800pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3150V (3.15kV)
    Temperature Coefficient R
    Operating Temperature -25°C ~ 125°C
    Features High Voltage, Low Dissipation Factor
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)