DF11-22DS-2R26(05)
DF11-22DS-2R26(05)
Part Number
DF11-22DS-2R26(05)
Manufactures
Hirose Electric Co Ltd
Description
CONN RCPT 22POS IDC 26AWG TIN
Data sheet
DF11-22DS-2R26(05).pdf
Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Delivery Services
DF11-22DS-2R26(05)
Comments
    DF11-22DS-2R26(05) Specifications
    SeriesDF11
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.079" (2.00mm)
    FeaturesClosed End
    Wire TypeDiscrete
    Wire Gauge26 AWG
    Part StatusActive
    Row Spacing0.079" (2.00mm)
    Contact TypeFemale Socket
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypeReceptacle
    Contact FinishTin
    Fastening Type-
    Number of Rows2
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions22
    Contact Finish Thickness-
    DF11-22DS-2R26(05) FAQ
    1. How to order DF11-22DS-2R26(05) on Kimter Electronics?
    3. Are the DF11-22DS-2R26(05) price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DF11-22DS-2R26(05)?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    DF11-22DS-2R26(05) Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    DF11-22DS-2R26(05) Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.