DHR4E4B101K2BB
DHR4E4B101K2BB
Part Number
DHR4E4B101K2BB
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 100PF 12KV ZM RADIAL
Data sheet
DHR4E4B101K2BB.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DHR4E4B101K2BB
Comments
    DHR4E4B101K2BB Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 100pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 12000V (12kV)
    Temperature Coefficient ZM
    Operating Temperature -25°C ~ 100°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.374" (9.50mm)