DHR4E4B151K2BB
DHR4E4B151K2BB
Part Number
DHR4E4B151K2BB
Description
CAP CER 150PF 12KV ZM RADIAL
Data sheet
DHR4E4B151K2BB.pdf
Delivery Services
DHR4E4B151K2BB
Comments
    DHR4E4B151K2BB Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 150pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 12000V (12kV)
    Temperature Coefficient ZM
    Operating Temperature -25°C ~ 100°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.374" (9.50mm)