DHRB34B221M2BB
DHRB34B221M2BB
Part Number
DHRB34B221M2BB
Description
CAP CER 220PF 12KV RADIAL
Data sheet
DHRB34B221M2BB.pdf
Delivery Services
DHRB34B221M2BB
Comments
    DHRB34B221M2BB Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 220pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 12000V (12kV)
    Temperature Coefficient B
    Operating Temperature -25°C ~ 100°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.374" (9.50mm)