DHRB34B331M2BB
DHRB34B331M2BB
Part Number
DHRB34B331M2BB
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 330PF 12KV RADIAL
Data sheet
DHRB34B331M2BB.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DHRB34B331M2BB
Comments
    DHRB34B331M2BB Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 330pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 12000V (12kV)
    Temperature Coefficient B
    Operating Temperature -25°C ~ 100°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.374" (9.50mm)