DL-120-24-00-00-00
DL-120-24-00-00-00
Part Number
DL-120-24-00-00-00
Manufactures
Laird Thermal Systems, Inc.
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-LIQ 122W
Data sheet
DL-120-24-00-00-00.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
DL-120-24-00-00-00
Comments
    DL-120-24-00-00-00 Specifications
    SeriesLiquid
    RoHSRoHS
    Weight1.5 lbs (680.4 g)
    Current4.2 A
    Voltage24 V
    Part StatusActive
    Fan Location-
    Power - Input101 W
    Power - Cooling122 W
    Heat Transfer TypeDirect to Liquid
    Dimensions - Overall140mm L x 60mm W x 39mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 62°C