DLW21SN261SQ2L
DLW21SN261SQ2L
Part Number
DLW21SN261SQ2L
Manufactures
Murata Electronics
Description
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD
Data sheet
DLW21SN261SQ2L.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
DLW21SN261SQ2L
Comments
    DLW21SN261SQ2L Specifications
    SeriesDLW21
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.055" (1.40mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC50V
    Current Rating (Max)300mA
    Impedance @ Frequency260 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)400mOhm