DLW44SM401SK2L
DLW44SM401SK2L
Part Number
DLW44SM401SK2L
Manufactures
Murata Electronics
Description
CMC 2.1A 2LN 400 OHM SMD
Data sheet
DLW44SM401SK2L.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
DLW44SM401SK2L
Comments
    DLW44SM401SK2L Specifications
    SeriesDLW44
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.059" (1.50mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC60V
    Current Rating (Max)2.1A
    Impedance @ Frequency400 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)42mOhm