DR221-223AE
DR221-223AE
Part Number
DR221-223AE
Manufactures
Bourns Inc.
Description
CMC 22UH 250MA 2LN SMD
Data sheet
DR221-223AE.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
DR221-223AE
Comments
    DR221-223AE Specifications
    SeriesDR221
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.130" (3.30mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseHorizontal, 4 Flat Lead
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.197" L x 0.130" W (5.00mm x 3.30mm)
    Voltage Rating - AC100V
    Voltage Rating - DC50V
    Current Rating (Max)250mA
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency22 µH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)230mOhm