DR334A-513AE
DR334A-513AE
Part Number
DR334A-513AE
Manufactures
Bourns Inc.
Description
CMC 51UH 500MA 2LN SMD AEC-Q200
Data sheet
DR334A-513AE.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
DR334A-513AE
Comments
    DR334A-513AE Specifications
    SeriesDR334A
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)0.142" (3.60mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case-
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.354" L x 0.228" W (9.00mm x 5.80mm)
    Voltage Rating - AC42V
    Voltage Rating - DC80V
    Current Rating (Max)500mA
    Impedance @ Frequency1.5 kOhms @ 20 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 135°C
    Inductance @ Frequency51 µH @ 100 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)300mOhm