DS1010-300
DS1010-300
Part Number
DS1010-300
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
IC DELAY LINE 10TAP 300NS 14DIP
Data sheet
DS1010-300.pdf
Category
Clock/Timing - Delay Lines
Delivery Services
DS1010-300
Comments
    DS1010-300 Specifications
    PackageTube,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionNonprogrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Tap Increment30 ns
    Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
    Delay to 1st Tap30ns
    Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V
    Number of Taps/Steps10
    Operating Temperature0°C ~ 70°C