DS1013S-75/T&R
DS1013S-75/T&R
Part Number
DS1013S-75/T&R
Manufactures
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description
IC DELAY LINE 75NS 16SOIC
Data sheet
DS1013S-75/T&R.pdf
Delivery Services
DS1013S-75/T&R
Comments
    DS1013S-75/T&R Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionMultiple, NonProgrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Tap Increment-
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Delay to 1st Tap75ns
    Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V
    Number of Taps/Steps-
    Operating Temperature0°C ~ 70°C