DS1013S-75
DS1013S-75
Part Number
DS1013S-75
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
IC DELAY LINE 75NS 16SOIC
Data sheet
DS1013S-75.pdf
Delivery Services
DS1013S-75
Comments
    DS1013S-75 Specifications
    PackageTube,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionMultiple, NonProgrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Tap Increment-
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Delay to 1st Tap75ns
    Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V
    Number of Taps/Steps-
    Operating Temperature0°C ~ 70°C