DS1100U-300/T&R
DS1100U-300/T&R
Part Number
DS1100U-300/T&R
Manufactures
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description
IC DELAY LINE 5TAP 300NS 8UMAX
Data sheet
DS1100U-300/T&R.pdf
Category
Clock/Timing - Delay Lines
Delivery Services
DS1100U-300/T&R
Comments
    DS1100U-300/T&R Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionNonprogrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Tap Increment60 ns
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Delay to 1st Tap60ns
    Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V
    Number of Taps/Steps5
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C