DS1110S-75
DS1110S-75
Part Number
DS1110S-75
Manufactures
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description
IC DELAY LINE 10TAP 75NS 16SOIC
Data sheet
DS1110S-75.pdf
Category
Clock/Timing - Delay Lines
Delivery Services
DS1110S-75
Comments
    DS1110S-75 Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionNonprogrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Tap Increment7.5 ns
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Delay to 1st Tap7.5ns
    Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V
    Number of Taps/Steps10
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C