DS1135LU-300/T&R
DS1135LU-300/T&R
Part Number
DS1135LU-300/T&R
Manufactures
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description
IC DELAY LINE 300NS 8UMAX
Data sheet
DS1135LU-300/T&R.pdf
Category
Clock/Timing - Delay Lines
Delivery Services
DS1135LU-300/T&R
Comments
    DS1135LU-300/T&R Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionMultiple, NonProgrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Tap Increment-
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Delay to 1st Tap300ns
    Voltage - Supply2.7V ~ 3.6V
    Number of Taps/Steps-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C