DS90C189TWRTDRQ1.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| RoHS | RoHS |
| Function | Serializer |
| Data Rate | - |
| Input Type | LVCMOS |
| Output Type | LVDS |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Inputs | - |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V |
| Number of Outputs | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |