DSA2311KL2-R0027TVAO.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | DSA2311 |
| RoHS | RoHS |
| Type | XO (Standard) |
| Height | 0.035" (0.90mm) |
| Output | LVCMOS |
| Ratings | AEC-Q100 |
| Function | Enable/Disable |
| Part Status | Active |
| Base Resonator | MEMS |
| Package / Case | 6-VDFN |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.6V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Frequency - Output 1 | 27MHz |
| Frequency - Output 2 | 27MHz |
| Frequency - Output 3 | - |
| Frequency - Output 4 | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Supply (Max) | 23mA |