DSA612PA3A-01R6VAO
DSA612PA3A-01R6VAO
Part Number
DSA612PA3A-01R6VAO
Manufactures
Microchip Technology
Description
OSC MEMS AUTO -40C-125C SMD
Data sheet
DSA612PA3A-01R6VAO.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
DSA612PA3A-01R6VAO
Comments
    DSA612PA3A-01R6VAO Specifications
    PackageBag
    SeriesDSA612
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.89mm)
    OutputLVCMOS
    RatingsAEC-Q100
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case6-VFLGA
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Voltage - Supply1.71V ~ 3.63V
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency - Output 110MHz
    Frequency - Output 232.768kHz
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)6mA