DSC1001DI1-004.9152
DSC1001DI1-004.9152
Part Number
DSC1001DI1-004.9152
Manufactures
Microchip Technology
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Data sheet
DSC1001DI1-004.9152.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
DSC1001DI1-004.9152
Comments
    DSC1001DI1-004.9152 Specifications
    PackageTube
    SeriesDSC1001
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    RatingsAEC-Q100
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency4.9152 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)6.3mA