DSC1003CI5-020.0000T
DSC1003CI5-020.0000T
Part Number
DSC1003CI5-020.0000T
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
DSC1003CI5-020.0000T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
DSC1003CI5-020.0000T
Comments
    DSC1003CI5-020.0000T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesDSC1003
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    RatingsAEC-Q100
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency20 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.7V ~ 3.6V
    Frequency Stability±10ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)6mA