DSC1211DI2-C0025T
DSC1211DI2-C0025T
Part Number
DSC1211DI2-C0025T
Manufactures
Microchip Technology
Description
OSC MEMS AUTO -40C-85C SMD
Data sheet
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
DSC1211DI2-C0025T
Comments
    DSC1211DI2-C0025T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesDSC12X1
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.90mm)
    OutputCMOS
    RatingsAEC-Q100
    Function-
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case6-VDFN
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply2.25V ~ 3.63V
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency - Output 1-
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)27mA (Typ)