DSC2011FI1-F0036
DSC2011FI1-F0036
Part Number
DSC2011FI1-F0036
Manufactures
Microchip Technology
Description
MEMS OSC XO 1.65V-3.6V 14SMD
Data sheet
DSC2011FI1-F0036.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
DSC2011FI1-F0036
Comments
    DSC2011FI1-F0036 Specifications
    PackageTube
    SeriesDSC2011
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.90mm)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case14-VFQFN Exposed Pad
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.65V ~ 3.6V
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency - Output 150MHz
    Frequency - Output 250MHz
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)32mA (Typ)